Pijany rowerzysta z nielegalną bronią zatrzymany na ulicy w Bydgoszczy

Polska
Pijany rowerzysta z nielegalną bronią zatrzymany na ulicy w Bydgoszczy
Polsat News/zdj. ilustracyjne

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali mężczyznę, który pijany jechał rowerem środkiem drogi. Podczas kontroli okazało się, że 42-latek ma przy sobie broń i amunicję, na które nie miał zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany, a sąd aresztował go już tymczasowo na dwa miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na ulicy Wysokiej w Bydgoszczy. Wówczas kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu jadąc ulicami miasta zwrócili uwagę na zachowanie rowerzysty poruszającego się drogą.

 

Niebezpieczna jazda środkiem drogi

 

Mężczyzna jechał środkiem jezdni, wykonywał nieskoordynowane manewry, niespodziewanie zmieniając kierunek jazdy. W pewnym momencie nagle zatrzymał się przed radiowozem, porzucił rower i skierował się w stronę policjantów wykrzykując wyzwiska.

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

 

Na tym jednak nie koniec. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy mężczyźnie broń palną, magazynki oraz 14 sztuk amunicji, na które wymagane jest zezwolenie. 42-latek takiego nie posiadał. W związku z tym został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

 

Grozi mu do 8 lat więzienia

 

Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Prokurator po przeprowadzonym przesłuchaniu wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 42-latka. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku i aresztował go na dwa miesiące.

 

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

 

Osobno bydgoszczanin odpowie za wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie