Zderzenie autobusu i tramwaju w Bydgoszczy. Pięć osób poszkodowanych

Polska

Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Unii Lubelskiej w Bydgoszczy doszło w poniedziałek rano do zderzenia tramwaju i autobusu miejskiego. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób, a ruch w tej części miasta jest poważnie utrudniony.

- O godzinie 6.45 dostaliśmy zgłoszenie o zderzeniu autobusu miejskiego linii 54 z tramwajem na skrzyżowaniu Unii Lubelskiej i Dworcowej. Stanu poszkodowanych osób nie znam. Motornicza jest zabrana do szpitala, jej obrażenia są najpoważniejsze. Z moich informacji wynika, że troje pasażerów w wyniku wypadku jest potłuczonych - powiedziała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz.

 

Dodała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący autobusem wymusił pierwszeństwo przejazdu na tym skrzyżowaniu.

 

Utrudnienia w ruchu

 

- Ruch w tej części Bydgoszczy jest i będzie przez najbliższe godziny utrudniony. W tym miejscu bowiem ul. Dworcowa jest jednokierunkowa, a tramwaje jadą na pętlę, która znajduje się przy dworcu autobusowym - wskazała Chlebicz.

 

Na miejscu pracują wszystkie służby - straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Muszą one m.in. dokonać rozdzielenia autobusu i tramwaju.

 

- Skutki wypadku są przez cały czas usuwane. Od godziny 6.45 tramwaje nr 5 i 8 kursują nie do przystanku Rycerska, a Wilczaka. Przez najbliższą godzinę taki stan może się jeszcze utrzymać, gdyż ruch musi zostać udrożniony - wskazał dyspozytor tramwajowy z Bydgoszczy Krzysztof Buzalski.

 

PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie