Wiceszef MSWiA: Lech Wałęsa traci resztki powagi

Polska

- Już apelowałem do pana Lecha Wałęsy o opamiętanie. Apeluję jeszcze raz. Niech nie stwarza tego typu problemów. On szczególnie powinien zachowywać się odpowiedzialnie. Natomiast jeżeli będzie zachowywał się w sposób niezgodny z prawem, będą wobec niego takie same reakcje, jak wobec każdego innego obywatela - powiedział w Polsat News wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Zieliński odnosił  się do zapowiedzianego udziału Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w miesięcznice smoleńską.

 

W ubiegłym tygodniu były prezydent potwierdził, że weźmie udział w kontrmanifestacji. Udostępnił też post umieszczony na profilu "My, Naród". "Razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca 2017 nie może Was zabraknąć" - napisano w apelu.

 

Wezwanie opublikowano po zdarzeniach z 10 czerwca, gdy kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej; usiadło na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki. Policja usunęła kontrmanifestantów z trasy marszu, wśród nich był Władysław Frasyniuk, opozycjonista z czasów PRL.

 

"Właśnie o taki obrazek chodzi"

 

O zapowiedzi Lecha Wałęsy mówił w poniedziałek wiceszef MSWIA Jarosław Zieliński. Był pytany przez Dariusza Ociepę, jaki sygnal pójdzie w świat jeśli Wałęsa zostanie potraktowany tak, jak Frasyniuk.

 

– Ale zapewne panu Lechowi Wałesie o to chodzi. Jego obozowi politycznemu, który on wspiera, właśnie o taki obrazek chodzi - ocenił.  – Apeluję do Lecha Wałęsy, żeby się opamiętał, bo tym działaniem traci resztki powagi - powiedział.

 

"Ma ochronę BOR"

 

Zieliński przypomniał też, że Lech Wałęsa, jako były prezydent, ma ochronę Biura Ochrony Rządu. - Zadaniem funkcjonariuszy BOR jest zapewnienie bezpieczeństwa, także niedopuszczenie do tego, żeby Lech Wałęsa znalazł się w sytuacji niebezpiecznej. Ale jeśli mimo wszystko będzie się zachowywał w sposób wskazujący na łamanie prawa, musi być przygotowany, że będzie podlegał tym samym regułom, co inni obywatele - powiedział.

 

Polsat News

kan/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie