Pistolety ukrył w schowku w silniku. Polak zatrzymany za próbę przemytu 79 sztuk broni do Wielkiej Brytanii

Świat
Pistolety ukrył w schowku w silniku. Polak zatrzymany za próbę przemytu 79 sztuk broni do Wielkiej Brytanii
PAP/EPA/NATIONAL CRIME AGENCY/HANDOUT

59-letni Janusz M. został zatrzymany na terenie Francji tuż przed wjazdem do tunelu pod kanałem La Manche. W jego dostawczym mercedesie znaleziono 79 sztuk broni oraz amunicję. W angielskim Dover, po drugiej stronie kanału, czekał na transport 23-letni Czech, który także został zatrzymany. Według policji, przemycana broń miała trafić do brytyjskich grup przestępczych.

Do zatrzymania doszło 1 lipca w miejscowości Coquelles. Polski kierowca dostawczego mercedesa próbował dostać się do Anglii tunelem pod kanałem La Manche. Pogranicznicy, którzy skontrolowali jego auto, w specjalnym schowku w silniku odkryli 79 sztuk broni oraz amunicję.

 

PAP/EPA/NATIONAL CRIME AGENCY/HANDOUT

 

 

Jego kompan, 23-letni Denis K. - Czech na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii - wpadł w Dover, gdzie prawdopodobnie czekał na transport broni.

 

PAP/EPA/NATIONAL CRIME AGENCY/HANDOUT

 

 

Miała trafić w ręce przestępców

 

- Jesteśmy na wstępnym etapie dochodzenia, ale przypuszczamy, że broń miała zostać użyta w celach przestępczych zarówno w Londynie, jak i w innych miejscach na terenie Wielkiej Brytanii - powiedział Graham Gardner, wiceszef Narodowej Agencji Kryminalnej.

 

 

W czasie policyjnej akcji w Coquelles zatrzymano także sześć innych osób: cztery kobiety w wieku 58, 41, 17 i 15 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 26 i 22 lat. Wszyscy są polskiej narodowości. Jak informuje brytyjska policja, wobec nich nie będą podejmowane żadne dalsze czynności.

 

Do zatrzymania doszło w efekcie międzynarodowej współpracy służb.

 

nationalcrimeagency.gov.uk, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie