MSZ Turcji: stanowczo potępiamy ostrzał naszego statku przez Greków

Świat
MSZ Turcji: stanowczo potępiamy ostrzał naszego statku przez Greków
www.flickr.com/Tilemahos Efthimiadis
Zdjęcie ilustracyjne

Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych stanowczo potępiło przeprowadzony w poniedziałek przez grecką straż przybrzeżną ostrzał tureckiego frachtowca na Morzu Egejskim. Strona turecka nazwała atak "nieproporcjonalnym aktem lekceważenia ludzkiego życia".

"Nie ma usprawiedliwienia dla ostrzału nieuzbrojonego statku handlowego przewożącego ładunek między dwoma tureckimi portami" - podano w oświadczeniu tureckiego ministerstwa spraw zagranicznych. "Naszym jedynym pocieszeniem jest to, że nikt nie został zabity ani ranny w wyniku incydentu" - dodano.

 

W poniedziałek tureckie media poinformowały, że grecka straż przybrzeżna otworzyła ogień do tureckiego frachtowca, gdy ten odmówił zacumowania w porcie na wyspie Rodos na Morzu Egejskim.

 

Jak podaje agencja Reutersa, przedstawiciele greckiego ministerstwa żeglugi, transportu i do spraw wysp potwierdzili, że straż przybrzeżna próbowała przeprowadzić inspekcję frachtowca, dodając że jednostka nie współpracowała i wróciła na wody należące do Turcji. Nie poinformowano, czy straż przybrzeżna dokonała ostrzału.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie