Macierewicz: to wielki dzień w wymiarze bezpieczeństwa i współdziałania z USA

Polska
Macierewicz: to wielki dzień w wymiarze bezpieczeństwa i współdziałania z USA
PAP/Tomasz Waszczuk

To wielki dzień w wymiarze bezpieczeństwa i współdziałania z USA - mówił o zbliżającej się wizycie prezydenta USA w Polsce szef MON Antoni Macierewicz podczas spotkania #TweetUp, które rozpoczęło się w poniedziałek wieczorem.

Minister obrony narodowej wraz z kadrą kierowniczą MON i Sił Zbrojnych uczestniczy w spotkaniu z użytkownikami mediów społecznościowych w formule #TweetUp. Tematem wiodącym spotkania jest sojusznicza współpraca wojskowa polsko-amerykańska, a przyświeca mu hasło - #RazemBezpieczni.

 

Dla uczestników spotkania przygotowano wiele atrakcji, m.in. strzelnicę kontenerową, przejażdżki na wojskowych quadach pod okiem żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, pokaz sprzętu wojskowego; wyświetlono spot o wojskach amerykańskich w Polsce.

 

W swoim przemówieniu na początku spotkania zbliżającą się wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa Macierewicz nazwał historyczną. - To wielki czas dla Polski - powiedział.

 

Piknik wojskowy na błoniach stadionu PGE Narodowy

 

Szef MON zaprosił na polsko-amerykański piknik wojskowy, który Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizuje w czwartek na błoniach stadionu PGE Narodowy, pod hasłem "Razem Bezpieczni".

 

W programie, jak mówił minister, są m.in. pokaz sprzętu wojskowego (czołg Leopard 2A5, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak), prezentacja wyposażenia indywidualnego żołnierzy z Polski i USA, prezentacja wyszkolenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pokazy rekonstrukcyjne, wystawa zbiorów Muzeum Wojska Polskiego, koncerty orkiestr wojskowych oraz prezentacja uzbrojenia i sprzętu produkowanego przez zakłady przemysłowe z Grupy PGZ.

 

Będzie także punkt rekrutacyjny żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i punkty informacyjne uczelni wojskowych, jednostek i instytucji wojskowych.

 

Piknik rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 20, wstęp jest wolny.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie