Katastrofa helikoptera ratowniczego w Indonezji. Zginęło 8 osób

Świat
Katastrofa helikoptera ratowniczego w Indonezji. Zginęło 8 osób
Pixabay/Hans
Zdjęcie ilustracyjne.

Helikopter uczestniczący w akcji ratowniczej i ewakuacji ludności z płaskowyżu Dieng Plateau na wyspie Jawa, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu, rozbił się w pobliżu krateru Sileri - podał gen. Ivan Tito szef Narodowej Służby Poszukiwań i Ratownictwa.

Wystąpienie gen. Tito w stacji telewizyjnej TVOne było transmitowane na żywo z Temanggung - miejscowości, która znajduje się najbliżej od miejsca, gdzie na skałach krateru rozbił się helikopter.

 

Generał zaznaczył, że ciała ośmiu osób, które zginęły - czterech wojskowych i czterech ratowników - zostały już przewiezione do szpitala Bhayangkara w mieście Semarang, w środkowej części Jawy.

 

Wybuchnął krater

 

Do wypadku miało dojść trzy minuty pod dotarciu śmigłowca w pobliże krateru Sileri. Jego wybuch w niedzielę spowodował obrażenia u co najmniej dziesięciu osób. Ratownicy mieli się zająć ewakuacją ludności z zagrożonego obszaru.

 

Dieng Plateau jest płaskowyżem pochodzenia wulkanicznego. Region ten słynie z pięknego ukształtowania, kolorowych jezior, gorących źródeł, dymiących kraterów oraz świątyń hinduistycznych z VIII wieku. Chętnie odwiedzają go turyści.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie