"Ja o to jakoś szczególnie nie zabiegam". Wałęsa o rozmowach na temat spotkania z Trumpem

Polska
"Ja o to jakoś szczególnie nie zabiegam". Wałęsa o rozmowach na temat spotkania z Trumpem
Polsat News

- Rozmowy trwają. W tej sytuacji trudno jest mówić o ich finale oraz konkretnym terminie. Wszystko zależy od decyzji prezydenta Trumpa. Ja o to spotkanie jakoś szczególnie nie zabiegam - powiedział w wywiadzie dla "Faktu" były prezydent Lech Wałęsa. Wizyta Donalda Trumpa w Polsce rozpocznie się w środę.

W wywiadzie Lech Wałęsa powiedział, że rozmowy na temat ewentualnego spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych trwają. Według Wałęsy są prowadzone ze stroną amerykańską. - Z polską nie mogę się porozumieć - powiedział.

 

Na pytanie, czego dotyczyłyby rozmowy, gdyby spotkanie doszło do skutku, Wałęsa odpowiedział: rozmawiając o Stanach Zjednoczonych podkreśliłbym, że liczę na niego, tak jak na Baracka Obamę. Liczę, że Trump rozbije układy, które hamują rozwój tego kraju i nie podobają się Amerykanom. Wyraziłbym również nadzieję, że po ich rozbiciu, coś pozytywnego w ich miejsce zbuduje. To niestety nie udało się Obamie. Jeżeli chodzi o Polskę, to zwróciłbym uwagę na to, że tak jak w USA, tak i w naszym kraju ludzie chcą zmian. Nie podoba im się wiele rzeczy, które robią rządzący. Dlatego obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania. Chciałbym podjąć ten temat szerzej i podyskutować o tym, co dzieje się na świecie.

 

Oficjalna wizyta Donalda Trumpa w Warszawie rozpocznie się 5 lipca. Prezydent Stanów Zjednoczonych ma przylecieć do stolicy ok. 22.15. W czwartek 6 lipca na Zamku Królewskim Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

fakt.pl

 

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie