Biegał nago po ulicy i wybijał szyby. Policjanci musieli go obezwładnić

Polska
Biegał nago po ulicy i wybijał szyby.  Policjanci musieli go obezwładnić
Polsat News

57-letni mieszkaniec Kępna pod wpływem środków odurzających biegał nago ulicami miasta i wybijał szyby w okolicznych domach. Straty oszacowano na 7 tys. zł. Usłyszał zarzuty niszczenia mienia, grozi mu jeszcze odpowiedzialność za wykroczenie nieobyczajnego zachowania.

W sobotę 1 lipca wieczorem oficer dyżurny policji w Kępnie został powiadomiony o tym, że ulicami jednego z kępińskich osiedli biega nagi mężczyzna, który niszczy elewacje i okna domów" - powiedziała PAP rzecznik prasowy kępińskiej policji Anna Lubojańska.

 

Mężczyzna wybił szyby w dwóch domach jednorodzinnych i uszkodził elewacje. W jednym z zaparkowanych samochodów na ulicy także powybijał wszystkie szyby.

 

Próbował uciekać

 

Policjanci udali się na miejsce wezwania, gdzie zastali 57-letniego mężczyznę, który był pobudzony i agresywny.

 

- Na widok policjantów mężczyzna zaczął rzucać w nich różnego rodzaju przedmiotami i próbował uciekać. Patrole policyjne zdołały go jednak obezwładnić" - powiedziała Lubojańska.

 

Mężczyzna w wyniku tłuczenia szyb miał liczne rany cięte na całym ciele, więc najpierw trafił w ręce lekarzy.

 

"Nieobyczajne zachowanie"

 

- 57-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia na łączną kwotę 7 tysięcy złotych. Okazało się, że działał pod wpływem środków odurzających i w trakcie przesłuchania nie wyjaśnił przyczyn swojego zachowania - powiedziała rzeczniczka.

 

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna wąchał klej typu butapren. Teraz za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

 

Jak dodała Lubojańska sprawa nie jest jeszcze zamknięta, ponieważ "prawdopodobnie zostanie mu postawiony zarzut nieobyczajnego zachowania" - dodała. Za wykroczenie, jakim jest nieobyczajne zachowanie, grozi kara grzywny.

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie