Ewa Minge: pokażmy na wybiegu coś dla każdej kobiety

Kultura
Ewa Minge: pokażmy na wybiegu coś dla każdej kobiety
Polsat News

W niedzielę w Paryżu odbędzie się pokaz nowej kolekcji polskiej projektantki Ewy Minge. Kolekcja jest o tyle o nietypowa, że przeznaczona dla kobiet, którym nie przeszkadza, że mają o kilka kilogramów więcej, niż dyktują to światowe żurnale o ideale kobiecej sylwetki.

Minge będzie jednym z jurorów programu "#Supermodelka Plus Size", który we wrześniu zadebiutuje na antenie Telewizji Polsat.

 

- To program który niesie misję - ocenila Minge, z którą w Paryżu rozmawiała reporterka Polsat News Dorota Bawołek.

 

- Pomyślałam sobie, że jako jurorka byłabym niewiarygodna, gdybym raptem pokazała w Paryżu same modelki XS - dodała.

 

Podkreślila, że "absolutnie nie chodzi o promowanie niezdrowej otyłości".

 

- Wybierając dziewczyny do programu bardzo dbaliśmy o to, żeby to były dziewczyny, które prowadzą zdrowy tryb życia, dobrze się odżywiają, schodzą z kanapy nie tylko po batona, ale także żeby ćwiczyć i mieć dobrą kondycję - mówiła Minge. Zwracała uwagę, że praca modelki jest "wielogodzinna i ciężka".

 

Ponad tysiąc chętnych

 

Program "#Supermodelka Plus Size" od września będzie można oglądać na antenie telewizji Polsat. Jurorami, oprócz Ewy Minge, będą fotograf Emil Biliński, modelka plus size Ewa Zakrzewska oraz model i Mister Polski 2014 Rafał Maślak. Wybrali już 15 dziewczyn, które ich zdaniem, mają szansę na międzynarodową karierę.

 

Pod czujnym okiem jurorów dziewczyny mierzą się z zadaniami, które pozwolą wyłonić tę najlepszą. Udział w programie chciało wziąć przeszło tysiąc dziewczyn w wieku od 18 do 28 lat, noszących rozmiar 42 i większy.

 

Tylko 52 z nich dostały zaproszenie na castingi. Z tej grupy z kolei jury wyłoniło 15 kandydatek, które mają szansę w programie pokazać swoje największe atuty. Na uczestniczki, które zamieszkały w domu modelek, w najbliższych tygodniach czeka wiele zadań.

 

Pozwolą im one nie tylko sprawdzić własne możliwości, ale również pokonać lęki czy zmierzyć się z problemami z przeszłości. Ostatecznie natomiast zweryfikują, która z dziewczyn ma największe szanse na zostanie supermodelką plus size.

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie