Za wielki, by wejść do portu. Największy na świecie okręt przypłynął do Hajfy

Świat
Za wielki, by wejść do portu. Największy na świecie okręt przypłynął do Hajfy
Flickr.com

Największy na świecie okręt, amerykański lotniskowiec z napędem atomowym USS George H.W. Bush, przybył z czterodniową wizytą do izraelskiej Hajfy położonej nad Morzem Śródziemnym. Jak podają w sobotę izraelskie media, jest to pierwsza taka wizyta od 17 lat.

Okręt ma 333 metry długości - jest za wielki, by wejść do portu, więc rzucił kotwicę w odległości czterech kilometrów od Hajfy.

 

Izraelskie media zwracają uwagę, że do publicznej wiadomości nie podano szczegółów ani charakteru wizyty amerykańskiego lotniskowca. Jedna z izraelskich stacji telewizyjnych poinformowała, że załoga lotniskowca uda się na wycieczkę po Izraelu i że będzie w tym kraju świętować amerykański Dzień Niepodległości, 4 lipca.

 

Oczekuje się też, że na pokładzie powitany zostanie izraelski premier Benjamin Netanjahu, minister obrony Awigdor Lieberman, a także mer Hajfy Jona Jahaw.

 

USS George H.W. Bush wypłynął z macierzystego portu w Norfolk w Wirginii 21 stycznia i od grudnia jest bazą, z której wyprowadza się ataki z powietrza na tzw. Państwo Islamskie. Okręt operuje głównie na wodach Zatoki Perskiej.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie