W Szwecji nie odbędzie się popularny festiwal rockowy. Z powodu przemocy seksualnej

Świat
W Szwecji nie odbędzie się popularny festiwal rockowy. Z powodu przemocy seksualnej
PAP/EPA/Pontus Lundahl

Z powodu przestępstw na tle seksualnym, do których doszło na rozpoczętym w środę festiwalu rockowym Bravalla w mieście Norrkoeping na południowym wschodzie Szwecji, przyszłoroczna edycja imprezy nie odbędzie się - poinformował w sobotę organizator festiwalu.

"Mam tego dość. Przemoc zabija festiwalową atmosferę, miłość do muzyki, a przede wszystkim krzywdzi ludzi" - oświadczył pomysłodawca i organizator festiwalu Bravalla, Folkert Koopmans.

 

Według policyjnych statystyk do soboty podczas tegorocznej imprezy zgłoszono 11 przypadków molestowania seksualnego, napaść na tle seksualnym oraz gwałt.

 

Zgwałcono 15-latkę

 

Do gwałtu na 15-letniej dziewczynie miało dojść w piątek wieczorem wśród publiczności w trakcie koncertu szwedzkiego piosenkarza Hakana Hellstroema. Ofiara została przewieziona do szpitala, policja wciąż poszukuje sprawcy.

 

Do przypadków przemocy na tle seksualnym na tej imprezie dochodziło także w poprzednich latach.

 

Organizowany od 2013 roku festiwal Bravalla, na którym prezentują się zespoły grające muzykę rockową, hardrockową, a także pop oraz hiphop, gromadzi podczas każdej edycji około 50 tys. młodych ludzi.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie