W piątek ponad 3 tys. interwencji strażaków w związku z nawałnicami

Polska
W piątek ponad 3 tys. interwencji strażaków w związku z nawałnicami
Polsat News

Tylko w piątek w związku ze skutkami nawałnic strażacy interweniowali 3253 razy - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Nadal bez prądu w całym kraju jest 23 tys. 400 osób

Najwięcej interwencji w piątek straży mieli w woj. mazowieckiem - 1212, w woj. lubelskim - 319 i woj. kujawsko-pomorskim - 256. Najwięcej zdarzeń, do których wzywani byli strażacy to usuwanie połamanych drzew - 2761 usuwanie połamanych i powalonych drzew. Nawałnice uszkodziły lub zerwały 199 dachów w tym 136 na budynkach mieszkalnych. Najwięcej w woj. mazowieckim. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych budynków i ulic.

 

Frątczak podał, że w piątek rannych zostało 6 osób w tym dwóch strażaków, czyli łącznie od czwartku rannych jest 12 osób w tym czterech strażaków.

 

Obecnie bez prądu nadal jest 23 tys. 400 osób w tym najwięcej na Mazowszu - prawie 16 tys., prawie 5 tys. osób nie ma prądu w woj. łódzkim a woj. podlaskim ponad 1,5 tys. jest pozbawionych energii elektrycznej. W piątek w cały kraju skutki nawałnic usuwało ponad 19 tys. strażaków PSP i OSP.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie