Venus Williams: po wypadku mam złamane serce

Świat
Venus Williams: po wypadku mam złamane serce
PAP/EPA/PETER KLAUNZER

"Jestem tym wypadkiem zdruzgotana i mam złamane serce. Składam serdeczne kondolencje rodzinie i przyjaciołom Jerome Barsona. Mam ich w swoich myślach i modlitwach" - napisała na Facebooku amerykańska tenisistka Venus Williams, która 9 czerwca spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy i została pozwana do sądu przez rodzinę ofiary.

Do zdarzenia doszło nieopodal domu Williams na Florydzie, w Palm Beach Gardens. Triumfatorka siedmiu turniejów wielkoszlemowych, wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu i doprowadziła do zderzenia z innym autem, którym podróżowało małżeństwo - 68-letnia Linda Barson i o 10 lat starszy Jerome. Oboje z urazami trafili do szpitala; po 13 dniach Jerome zmarł.

 

W organizmie tenisistki nie wykryto żadnych zabronionych substancji, nie doznała też żadnych obrażeń.

 

"Prowadziła auto w sposób lekkomyślny i nieostrożny"

 

W pozwie napisano, że Williams prowadziła auto w sposób lekkomyślny i nieostrożny, dlatego doprowadziła do kolizji. - To był nieszczęśliwy wypadek. Venus składa najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego - powiedział prawnik tenisistki Malcolm Cunningham.

 

 

Dodał też, że w chwili, gdy jego klientka wjeżdżała na skrzyżowanie, wciąż miała zielone światło. Droga przed nią była jednak zablokowana, więc zatrzymała się na środku, a chwilę później ruszyła, ponieważ nie zauważyła nadjeżdżającego pojazdu Barsonów. Zdaniem policji, Williams w chwili zderzenia jechała z prędkością ok. ośmiu kilometrów na godzinę.

 

Kierowcą była Linda Barson, żona Jerome'a od 33 lat. Doznała licznych obrażeń, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

W poniedziałek Williams rozpocznie udział w wielkoszlemowym Wimbledonie, w którym jest rozstawiona z numerem 10. Jej pierwszą rywalką będzie Belgijka Elise Mertens.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie