Przeważyło poczucie obowiązku. Ratownicy medyczni, w czasie protestu, uratowali życie kobiecie

Polska
Przeważyło poczucie obowiązku. Ratownicy medyczni, w czasie protestu, uratowali życie kobiecie
PAP/Grzegorz Michałowski

Kobieta straciła przytomność w banku przy ul. Szewskiej we Wrocławiu. Doszło u niej do zatrzymania krążenia. Reanimację najpierw podjęli pracownicy banku, a w międzyczasie wezwali ratowników medycznych, którzy w pobliżu uczestniczyli w ogólnopolskim proteście ratowników.

Ratownicy przejęli reanimację w oczekiwaniu na przyjazd karetki. Udało się im przywrócić akcję serca. Kobieta w stanie stabilnym została przewieziona do szpitala.

 

W piątek we Wrocławiu protestowało około 250 ratowników medycznych. Protesty odbywały się w całej Polsce. 

 

Walczą o podwyżki

 

Ratownicy medyczni walczą przede wszystkim o podwyżkę wynagrodzenia. Domagają się także m.in. upaństwowienia systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz przyspieszenia prac nad projektem tzw. dużej nowelizacji ustawy o PRM i pozostawienie w projekcie m.in. zapisów dotyczących etatyzacji oraz trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego.

 

Protest ratowników trwa już od 24 maja. Pierwszym etapem było oflagowanie budynków oraz oznaczenie logo akcji pojazdów i odzieży. Później przez tydzień ratownicy wszystkich pacjentów przewozili do szpitala, jadąc na sygnale.

 

radiowroclaw.pl, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie