"Jesteśmy tu, żeby uwielbiać Boga". 35 tys. osób na rekolekcjach "Jezus na stadionie"

Polska

35 tys. osób zgromadziły w sobotę rekolekcje „Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobora, które odbywają się na Stadionie PGE Narodowym. Może niektórzy przyszli tu z listą rzeczy, które chcą od Boga dostać; to nie jest dobra modlitwa; jesteśmy tu, żeby uwielbiać Boga - mówił Bashobora.

Hasłem tegorocznej edycji rekolekcji jest fragment Psalmu 89 „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”.

 

Na konferencji prasowej o. Bashobora prosił dziennikarzy i fotoreporterów, by nie robili mu zdjęć. - Nie róbcie zdjęć malutkiemu Bashoborze, zróbcie zdjęcie uczestnikom rekolekcji, to oni są ważni, to w nich jest obraz Boga - prosił.

 

- Bóg nie patrzy na nas jako na katolików, muzułmanów, protestantów, buddystów. Bóg patrzy na nas jak na swoje dzieci, jak na swoją rodzinę. I jak w każdej rodzinie dzieci w różny sposób podchodzą do swojej mamy i swojego taty, ale Bóg patrzy na nas tak samo - mówił.

 

"Ta relacja powoduje stałą przemianę naszego życia"


- Bóg nie czeka na nasze błędy po to, by nas ukarać - zaznaczył. - On kocha każdego z nas na tym etapie, na którym jest. Jesteśmy tutaj by przekonać się, że Bóg kocha nas osobiście, uczy nas jak mieć z nim intymną, osobistą relację. To ta relacja powoduje stałą przemianę naszego życia - zaznaczył o. Bashobora.

 

- To jest czas, w którym mamy poszukiwać świętości. Świętości uczymy się, kiedy idziemy bezpośrednio do jej źródła. A źródłem świętości jest sam Bóg. Będziemy zanurzać się w Piśmie Świętym i stamtąd czerpać prawdę. Jesteśmy w szkole modlitwy i chcemy studiować, co Bóg do nas mówi w Piśmie Świętym. W ten sposób poznamy Jego wolę - powiedział o. Bashobora.

 

Msza pod przewodnictwem abs Hosera


Rekolekcje rozpoczęła modlitwa różańcową poprowadzoną przez paulinów z Jasnej Góry. Około godz. 9 biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk w asyście ojców paulinów z Jasnej Góry wprowadzili na płytę stadionu kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Centralnym punktem wydarzenia będzie msza św. pod przewodnictwem abp Henryka Hosera o godz. 17.30, którą koncelebrować będzie 300 księży z całej Polski. Przez cały czas księża będą spowiadać, będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie rekolekcji Jubileusz 50-lecia będzie obchodzić Odnowa Charyzmatyczna w Polsce. Rekolekcje zakończy adoracja z modlitwą o uzdrowienie o godz. 20.

Rekolekcje „Jezus na stadionie” odbywają się po raz piąty - trzeci na Stadionie Narodowym w Warszawie, dwa razy zostały zorganizowane w Licheniu. Pierwsza edycja w 2013 r. zgromadziła 58 tys. ludzi. Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie