Bezpłatna komunikacja dla mieszkańców i części turystów w Augustowie. Na wakacje

Polska
Bezpłatna komunikacja dla mieszkańców i części turystów w Augustowie. Na wakacje
Pixabay.com/REDioACTIVE/CC0 Public Domain

Od 1 lipca do 31 sierpnia w Augustowie - nieformalnej letniej stolicy województwa podlaskiego - można bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej. To oferta dla mieszkańców, ale i turystów, którzy wykupią Augustowską Kartę Turysty. Głównym efektem ma być mniejszy ruch samochodów w mieście latem, w szczycie sezonu turystycznego.

Decyzje w tej sprawie augustowscy radni przyjęli już wcześniej. Bezpłatnie mogą też jeździć autobusami osoby urodzone w Augustowie, wystarczy, że się wylegitymują dokumentem, który to potwierdza.

 

Augustowska Karta Turysty

 

Od połowy maja turyści mogą wyrabiać Augustowską Kartę Turysty. Projekt jest prowadzony w Augustowie po raz pierwszy. Karty wydaje Centrum Informacji Turystycznej. Otrzyma ją każdy, kto przyniesie potwierdzenie opłaty uzdrowiskowej lub miejscowej za minimum trzy dni pobytu w mieście (z góry). Na karcie będą dane osoby, termin pobytu, dane osób uprawnionych do zniżek. Razem z kartą turysta otrzymuje listę podmiotów, które świadczą zniżki i informacje o tych zniżkach.

 

Takich podmiotów jest dziewięć. Oferują zniżki w różnej wysokości przy zakupie biletów wstępu na basen, kort tenisowy, koncerty, na jedzenie w barach czy restauracjach. Zniżki dają również miejskie placówki sportowo-rekreacyjne i kulturalne.

 

Do 19 czerwca kartę nabyło ponad 30 osób - poinformowała Anna Samel z urzędu miejskiego w Augustowie.

 

Według szacunków Centrum Informacji Turystycznej w mieście, Augustów w sezonie turystycznym odwiedza co najmniej 100 tys. osób, które zostają tam dłużej niż jeden dzień.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie