Ulewa w Berlinie. "Zostańcie w domu"

Świat
Ulewa w Berlinie. "Zostańcie w domu"
PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Intensywne opady deszczu doprowadziły w czwartek do licznych podtopień w Berlinie i Brandenburgii. Ulewy dały się też we znaki mieszkańcom Niemiec północnych oraz Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec. Straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy.

W Berlinie woda zalała wiele piwnic i ulic. Rekordowe opady zanotowano w dzielnicy Wilmersdorf, gdzie w ciągu siedmiu godzin spadło 100 litrów wody na metr kwadratowy. System kanalizacyjny przestał funkcjonować nie mogąc przyjąć większej ilości deszczówki. Mieszkańcy zmuszeni są do brodzenia w wodzie po kostki.

 

W dzielnicy Charlottenburg musiał zostać ewakuowany jeden z domów, ponieważ podmyty budynek groził zawaleniem. Obwodnica Berlina A100 została czasowo zamknięta, gdyż część nawierzchni znalazła się pod wodą. Ze względu na zalane dworce zawieszono kursowanie niektórych linii metra. Na lotnisku Tegel anulowano część lotów - podała stacja telewizyjna RBB.

 

Straż pożarna w Berlinie nastawia się na działania przez całą noc. - Zostańcie w domu - zaapelował szef strażaków Wilfried Graefling. Deszcz nie przestaje padać.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie