Studentka UAM zmarła po chorobie w Korei. Uczelnia zorganizowała aukcję, by wesprzeć jej rodzinę

Polska
Studentka UAM zmarła po chorobie w Korei. Uczelnia zorganizowała aukcję, by wesprzeć jej rodzinę
Wikimedia Commons/MOs810
Collegium Novum

Piłkę z podpisami polskiej reprezentacji i koszulki Łukasza Fabiańskiego licytować można na aukcji w sieci zainicjowanej przez poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM). Aukcję zorganizowano, by pomóc rodzinie studentki, która zmarła po chorobie w Korei.

Biuro prasowe UAM poinformowało w piątek, że przebywająca na stypendium w Seulu 23-letnia studentka filologii koreańskiej zaraziła się mononukleozą, co doprowadziło do ujawnienia u niej choroby immunologicznej. Nie udało się uratować jej życia, studentka zmarła na początku czerwca.

 

- Kasia uwielbiała Koreę, na wymarzony kierunek studiów przyjechała do Poznania z Warszawy. Od urodzenia zmagała się z poważnymi uczuleniami, z chorymi stawami, ze skazą krwotoczną, lecz nikt nie przypuszczał, że jej organizm skrywa kolejną, jeszcze rzadszą chorobę (HLH), którą w Seulu aktywowała mononukleoza. Zdrowy człowiek miałby szansę, Kasia ze skazą krwotoczną nie - informuje opis na stronie poświęconej historii poznańskiej studentki.

 

Dług kilkudziesięciu tys. złotych

 

Leczenie Katarzyny w Korei było bardzo kosztowne; jej rodzina została z długiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też UAM zainicjował na Allegro aukcję charytatywną, podczas której wylicytować można m.in. piłkę z podpisami polskiej reprezentacji, koszulki Łukasza Fabiańskiego z podpisami oraz tablet.

 

- Wszelkie uzyskane w ten sposób środki wesprą mamę Kasi w tym ciężkim czasie - podało biuro prasowe uczelni.

 

Jednocześnie ruszyła też zbiórka pieniędzy na pomoc bliskim zmarłej studentki.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie