Polska podtrzymuje przedstawione KE argumenty w sprawie podatku handlowego

Polska
Polska podtrzymuje przedstawione KE argumenty w sprawie podatku handlowego
wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

Polska w dalszym ciągu podtrzymuje przedstawione Komisji Europejskiej argumenty przeczące selektywnemu charakterowi podatku od sprzedaży detalicznej - wskazało Ministerstwo Finansów w komentarzu do piątkowej decyzji KE.

Komisja Europejska uznała w piątek, że polski podatek od sprzedaży detalicznej narusza unijne zasady pomocy państwa. Stwierdziła, że na skutek progresywnych stawek opartych na wielkości przychodów, przedsiębiorstwa o niskich obrotach mają przewagę nad konkurentami.

 

"Po otrzymaniu ostatecznej pisemnej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej uważnie ją przeanalizujemy i dopiero wówczas będziemy mogli precyzyjnie odnieść się do sprawy" - oświadczyło Ministerstwo Finansów w komentarzu przesłanym PAP.

 

Resort zaznaczył, że "Polska w dalszym ciągu podtrzymuje przedstawione Komisji Europejskiej argumenty przeczące selektywnemu charakterowi podatku".

 

"Obecnie nie została podjęta decyzja co do zakresu kontynuowania prac nad opodatkowaniem handlu" - głosi także komentarz MF.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie