"PO chce komisji śledczej, by odwrócić uwagę od swoich problemów". Rzeczniczka PiS ws. SKOK-ów

Polska
"PO chce komisji śledczej, by odwrócić uwagę od swoich problemów". Rzeczniczka PiS ws. SKOK-ów
Polsat News

- Platforma Obywatelska razem z PSL rządziła osiem lat i PO miała już czas, by nie jedną komisje śledczą, nawet ws. SKOK-ów powołać, i nad nią pracować - oświadczyła w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W jej ocenie, apele polityków PO w sprawie komisji śledczej ds. SKOK to odwracanie uwagi od problemów partii.

Podczas piątkowej konferencji prasowej rzeczniczka PiS była pytana, jak jej ugrupowanie odnosi się do apeli m.in. posłów PO, by powołać komisję śledczą ds. SKOK-ów. W tym kontekście przypomniano niedawne przesłuchanie twórcy Amber Gold Marcina P. Podczas przesłuchania przyznał on, że na rozruch Amber Gold pieniądze miał ze SKOK.

 

- SKOK-i funkcjonują wiele lat. Platforma Obywatelska razem z PSL rządziła osiem lat i PO miała już czas, by nie jedną komisje śledczą, nawet ws. SKOK-ów powołać, i nad nią pracować - oświadczyła Mazurek.

 

"Traktujemy to jako polityczny akcent"

 

- My teraz uważamy, że instytucje państwa, jeśli chodzi o nadzór nad SKOK funkcjonują dobrze i takiej potrzeby nie widzieliśmy - dodała rzeczniczka PiS.

 

W jej ocenie, apele polityków PO w sprawie komisji śledczej ds. SKOK to odwracanie uwagi. - Traktujemy to tylko i wyłącznie jako polityczny akcent i odwrócenie uwagi od kłopotów, które ma dzisiaj PO, choćby ze sprawą Amber Gold i komisją weryfikacyjną - stwierdziła Mazurek.

 

Środki na rozruch Amber Gold

 

Podczas niedawnego przesłuchania Marcina P. poseł PO Krzysztof Brejza dopytywał, z jakiej instytucji miał on środki finansowe na rozruch Amber Gold. Marcin P. odmówił odpowiedzi. - Czy tą instytucją był SKOK Stefczyka? - indagował Brejza. - Nie - padła odpowiedź.

 

- A to ciekawe, bo w zeznaniach z 24 września 2012 r. podał świadek, że rodzina zbierała środki na rozruch Amber Gold właśnie w SKOK-u Stefczyka - kontynuował Brejza. - Z którego gdańskiego SKOK pochodziły te środki? - dociekał dalej poseł PO. - Jednego z kilku - odparł P., dodając, że nie pamięta lokalizacji.

 

Według posła, był to SKOK-Olech Kredyty przy ul. Kołobrzeskiej, który potem został przejęty przez SKOK Stefczyka. - Na pewno nie przy ul. Kołobrzeskiej, bo to nie są rejony, gdzie moja rodzina mieszka - skomentował P. Poseł pytał go, czy w organizacji Amber Gold pomagał mu "ktokolwiek ze SKOK Stefczyka". - Nie, nie znam nikogo ze SKOK Stefczyka - odparł P.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie