Nietrzeźwa matka nie zauważyła, że jej synek wyszedł z domu. 3,5-latek błąkał się po ulicach

Polska
Nietrzeźwa matka nie zauważyła, że jej synek wyszedł z domu. 3,5-latek błąkał się po ulicach
fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze z załogi patrolowej w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) zauważyli małego chłopca, który usiłował przejść przez ruchliwe skrzyżowanie. Wysiedli z radiowozu i zaopiekowali się dzieckiem. W międzyczasie podjęto poszukiwania opiekunów malucha. Na jednym z osiedli patrol natknął się na młodą kobietę z wózkiem, która także szukała dziecka. Okazało się, że to matka 3,5-latka.

Starachowiccy policjanci podkreślają, że gdyby nie szybka interwencja załogi patrolowej oraz mężczyzny ze stacji benzynowej, który także zauważył chłopca, mogło dojść do tragedii.

 

Policjanci, którzy zaopiekowali się chłopcem wezwali na miejsce pracownice opieki społecznej oraz psychologa. Natomiast inne patrole sprawdzały okolicę, poszukując opiekunów chłopca.

 

Z wózkiem szukała dziecka

 

Po jakimś czasie na pobliskim osiedlu mundurowi zauważyli kobietę z wózkiem, która jak się okazało, poszukiwała dziecka. 22-latka poinformowała policjantów, że jej 3,5-letni synek wyszedł niepostrzeżenie z domu, gdy ona sama przebywała chwilowo w drugim pomieszczeniu.

 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że kobieta była nietrzeźwa i miała około 0,8 promila alkoholu w organizmie. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

 

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie