Akt oskarżenia ws. zabójstwa w Dąbiu. Ofiara zginęła od ciosu maczetą w głowę

Polska
Akt oskarżenia ws. zabójstwa w Dąbiu. Ofiara zginęła od ciosu maczetą w głowę
Polsat News/zdj. ilustracyjne

Akt oskarżenia przeciwko zabójcom Krzysztofa S., który w lutym 2016 r. zginął od ciosu maczetą w głowę, skierowała do sądu prokuratura krajowa w Szczecinie - poinformowała Prokuratura Krajowa. Jedna z zamieszanych w zabójstwo osób została schwytana wcześniej w Norwegii.

Prokurator z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie oskarżył dwie osoby o zabójstwo z lutego 2016 r. w szczecińskim Dąbiu. Jak zaznaczono w przesłanym PAP komunikacie, motywacja czynu zasługuje "na szczególne potępienie".

 

Kolejne dwie osoby oskarżono o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym, pięć kolejnych - o utrudnianie śledztwa oraz jedną - o posiadanie broni i amunicji.

 

Do głośnego zabójstwa doszło na początku ub.r. w szczecińskim Dąbiu. Według policji, tłem do zbrodni były porachunki między członkami grup przestępczych.

 

Jedną z osób zamieszanych w zabójstwo policja zatrzymała kilka godzin po zbrodni. Kolejny uczestnik - Tomasz K. - uciekł do Norwegii, gdzie wpadł w ręce norweskich policjantów. W styczniu br. przekazano go Polsce.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie