Prezydent Warszawy ukarana łącznie 6 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną

Polska
Prezydent Warszawy ukarana łącznie 6 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną
PAP/Jacek Turczyk

Po niemal ośmiu godzinach zakończyło się czwartkowe posiedzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Na koniec komisja ukarała dwiema grzywnami po 3 tys. zł prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, za niestawienie się na rozprawach dotyczących dwóch nieruchomości.

Za wnioskami o ukaranie, zgłoszonymi przez przewodniczącego komisji Patryka Jakiego, zagłosowało pięciu członków komisji, przeciw był jeden, przy trzech głosach wstrzymujących. Głosowano dwa wnioski, ponieważ Hanna Gronkiewicz-Waltz została wezwana do złożenia zeznań w dwóch sprawach - dotyczących dwóch nieruchomości przy ulicy Twardej numer 8 i 10.

 

Prezydent Warszawy w odpowiedzi zapowiedziała odwołanie się od tych decyzji. "Prezydent m.st. W-wy nie jest w postępowaniu stroną, a organem. Czekam na orzeczenie NSA" - napisała na Twitterze.

 

 

Wcześniej niemal przez sześć godzin przed komisją zeznania składał były dyrektor stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko. Po nim zeznania składał Artur Bobrowski, pełnomocnik Edith S., spadkobierczyni pominiętej w ustalaniu udziału w spadku ws. nieruchomości przy ul. Twardej.

 

Komisja zakończyła postępowanie dowodowe w sprawach nieruchomości przy Twardej 8 i Twardej 10. Decyzja komisja w sprawach tych nieruchomości zostanie ogłoszona na następnej rozprawie. Strony mogą jeszcze złożyć swoje stanowiska w sprawie. W czwartek odbędzie się jeszcze niejawne posiedzenie komisji.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie