Prezes PiS będzie zeznawał jako świadek ws. wydarzeń podczas jego wizyty na Wawelu

Polska
Prezes PiS będzie zeznawał jako świadek ws. wydarzeń podczas jego wizyty na Wawelu
Polsat News

Jak dowiedziało się RMF FM, prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie przesłuchany jako świadek w postępowaniu, które ma wyjaśnić, czy został znieważony podczas wizyty na Wawelu na grobie brata w grudniu zeszłego roku.

Śledczy chcą się dowiedzieć, w jakim charakterze Kaczyński przyjechał na Wawel. Chodzi o ustalenie, czy zrobił to jako funkcjonariusz publiczny, czy prywatnie. Od tego zależy kierunek śledztwa.


Na razie nie wiadomo, czy prezes PiS zostanie wezwany do Krakowa, czy zostanie przesłuchany w Warszawie w ramach pomocy prawnej.

 

Zeznania złoży również Terlecki


Oprócz Kaczyńskiego zeznania ma złożyć wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który towarzyszył Kaczyńskiemu w czasie grudniowej wizyty na Wawelu.

 

Kilkanaście osób usiadło wtedy na podjeździe, potem niektórzy z nich się położyli i zostali usunięci siłą przez policjantów. Protestujący przeciwko polityce rządu blokowali także wyjazd z Wawelu samochodów, którymi podróżowali posłowie PiS, w kierunku pierwszego z aut rzucono jajka. Na murze otaczającym Wawel wyświetlano m.in. hasła: "Idź pan do diabła", "Mamy smoka i nie zawahamy się go użyć".

 

Zgromadzeni krzyczeli między innymi "Hańba", "Będziesz siedział" oraz "Wawel królów, nie prezesów".


RMF FM, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie