Jest akt oskarżenia ws. Ukraińca, który śmiertelnie potrącił nastolatki w Jeleniej Górze

Polska
Jest akt oskarżenia ws. Ukraińca, który śmiertelnie potrącił nastolatki w Jeleniej Górze
Polsat News

Jeleniogórska prokuratura oskarżyła 28-letniego obywatela Ukrainy o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki oraz prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w noc sylwestrową w Jeleniej Górze (Dolnośląskie).

Jak poinformował w czwartek prokurator Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, akt oskarżenia w sprawie wypadku trafił już do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

 

Zdaniem prokuratury, 28-letni Vladyslav K., w noc sylwestrową 2016 r., kierował samochodem marki Jeep Grand Cherokee, mając we krwi niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna jechał ulicami Jeleniej Góry z prędkością co najmniej 90 km/h, stracił panowanie nad pojazdem i zjechała na chodnik przy moście.

 

Samochód przebił barierki mostu i wpadł do koryta rzeki

 

Auto uderzyło w dwie nastolatki. 14 i 16 latka zginęły na miejscu. Samochód przebił barierki mostu i wpadł do koryta rzeki. Ranna został pasażerka auta prowadzonego przez K.

 

Prok. Czułowski poinformował również, że auto należało do firmy, w której pracował K., a on nie miał prawa używać tego pojazdu. - W toku śledztwa Vladyslav K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. W swoich wyjaśnieniach wskazał, że nie pamięta okoliczności w jakich kierował pojazdem marki Jeep - podał Czułowski.

 

K. przebywa w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie