Fałszywa informacja o bombie w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Ewakuowano kilkaset osób

Polska
Fałszywa informacja o bombie w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Ewakuowano kilkaset osób
cmg24.pl

Pociąg relacji Warszawa - Berlin po siedmiogodzinnym postoju na stacji w Mogilnie (Kujawsko-Pomorskie) w związku z fałszywą informacją o podłożeniu bomby, w nocy ze środy na czwartek wyruszył w dalszą podroż. Cały skład został przeszukany przez policjantów z psami.

- Cały pociąg został sprawdzony przez policyjnych pirotechników i antyterrorystów, którym towarzyszyły psy przeszkolone do wykrywania materiałów wybuchowych. Nie znaleziono nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i obsługi pociągu. Około godz. 1.30 pociąg wyruszył w dalszą podróż - poinformowała sierż. sztab. Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

 

Informację o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu z Warszawy do Berlina w środę pod wieczór otrzymali mailem od nieznanego nadawcy pracownicy infolinii PKP Intercity w Łodzi. Około godz. 18.30 pociąg został zatrzymany na stacji w Mogilnie. Zaalarmowana została policja i straż pożarna.

 

Około 300 pasażerów pociągu i kilkunastu mieszkańców domów położonych przy dworcu zostało ewakuowanych i umieszczonych w pobliskiej szkole. Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Marta Ziemska, ewakuowanym osobom dostarczono napoje i posiłki.

 

Jako pierwsi do przeszukiwania pociągu przystąpili członkowie grupy minersko-pirotechnicznej w mogileńskiej policji. Następnie w akcję włączyli się antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na miejsce akcji sprowadzono też przewodników ze specjalnie wytresowanymi psami z Poznania i Płocka.

 

W akcję zaangażowani byli również policjanci z sąsiednich miejscowości, a w odwodzie znajdowały się cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

 

Ogromne opóźnienia pociągów

 

Konieczność przeszukania pociągu spowodowała ogromne opóźnienia innych składów jadących tą trasą m.in. pociągu "Mieszko" z Gdyni do Wrocławia i PKP Intercity z Wrocławia do Gdyni.

 

Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował, że w związku z akcją wstrzymano ruch pociągów przez stację Mogilno. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku z Trzemeszna (Wielkopolskie) do Kołodziejewa (Kujawsko-Pomorskie). O sytuacji informowani byli pasażerowie na stacjach i przystankach na trasie Poznań - Warszawa.

 

 

 

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu cmg24.pl.

 

PAP, polsatnews.pl

mr/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie