Błaszczak: policja rozbiła dwie grupy przestępcze, które handlowały dopalaczami

Polska
Błaszczak: policja rozbiła dwie grupy przestępcze, które handlowały dopalaczami
Policja.pl

Policja rozbiła dwie grupy przestępcze, które handlowały dopalaczami; działały one na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że dopalacze tylko nieznacznie różnią się od narkotyków i są równie niebezpieczne dla życia.

Szef MSWiA pogratulował policjantom w czwartek podczas konferencji prasowej rozbicia dwóch grup przestępczych handlujących dopalaczami, które działały na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. - Gratuluję też drugiej akcji, w wyniku której zatrzymano 67 osób trudniących się handlem dopalaczami - powiedział.

 

Jak zaznaczył, dopalacze tylko nieznacznie różnią się od narkotyków. - Są równie niebezpieczne dla zdrowia i życia - mówił. Zaapelował do rodziców, aby w wakacje poświęcali uwagę dzieciom i dbali o ich bezpieczeństwo.

 

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk podkreślił, że 23 czerwca 1250 policjantów i 340 pracowników inspekcji sanitarnych wkroczyło do 180 punktów handlu dopalaczami. - W wyniku piątkowej akcji zabezpieczono 5 tys. porcji dopalaczy, 5 kg narkotyków i 28,5 kg substancji psychoaktywnych - oświadczył. Zwrócił uwagę, że zabezpieczone dokumenty i mienie pokazują bardzo dużą skalę działalności rozbitych grup przestępczych.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie