Ukrył w ciele 107 pakietów haszyszu. Jego towar miał trafić na Grenlandię

Świat
Ukrył w ciele 107 pakietów haszyszu. Jego towar miał trafić na Grenlandię
Wikimedia Commons/Mr. choppers

Sąd okręgowy na wschodzie Islandii skazał w poniedziałek na 12 miesięcy więzienia mężczyznę, który próbował przemycić narkotyki. Miał także zarzuty za inne przestępstwa, w tym za napaści i przemoc domową. Dodatkowo oskarżony będzie musiał zapłacić prawie 830 tys. koron kosztów prawnych (około 30 tys. zł).

Według oświadczenia islandzkiej policji, mężczyzna próbował przemycić z Islandii do Ilulissat w Grenlandii w sumie 665 gramów haszyszu, które miały trafić na tamtejszy rynek. Jak się okazało wewnątrz własnego ciała ukrył on 107 opakowań z haszyszem.

 

Policja nie precyzuje, czy pakiety zostały połknięte.

 

W wyniku przeszukania odkryto w garażu mężczyzny dziewięć krzewów konopi indyjskich i sprzęt niezbędny do prowadzenia nielegalnej uprawy. Policjanci zabezpieczyli m.in. wentylatory, lampy szklarniowe i filtry powietrza.

 

Ponadto mężczyzna został skazany również za to, że uderzył swego ojca pięścią w twarz, a następnie zranił go nożem. Wskutek ataku, poszkodowany doznał poważnego obrzęku i krwotoku lewego oka.

 

Jak informują islandzkie media, mężczyzna jest bardzo dobrze znany tamtejszemu wymiarowi sprawiedliwości. Od 2000 roku był już 18 razy skazywany na karę pozbawienia wolności.

 

Grenlandia to zależne od Danii terytorium autonomiczne i wyspa, którą zamieszkuje prawie 60 tys. ludzi.

 

mbl.is, polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie