"Potwierdzam swoją obecność". Wałęsa pojawi się 10 lipca na kontrmanifestacji

Polska
"Potwierdzam swoją obecność". Wałęsa pojawi się 10 lipca na kontrmanifestacji
Polsat News

Były prezydent poinformował na Facebooku, że weźmie udział w kontrmanifestacji do obchodów miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. "Potwierdzam swoją obecność" - napisał udostępniając też wezwanie do pojawienia się na kontrmanifestacji opublikowane na profilu "My, Naród".

"Razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca 2017 nie może Was zabraknąć" - napisano w apelu umieszczonym na profilu "My, Naród".

 

Wezwanie opublikowano po zdarzeniach z 10 czerwca, gdy kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej; usiadło na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki. Policja usunęła kontrmanifestantów z trasy marszu, wśród nich był Władysław Frasyniuk, opozycjonista z czasów PRL.

 

"Złośliwe przeszkadzanie aktom religijnym"

 

W sprawie zajść podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca prowadzone jest dochodzenie dotyczące ewentualnego "złośliwego przeszkadzania aktom religijnym" - poinformował w minionyponiedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański.

 

polsatnews.pl

 

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie