Posłowie Nowoczesnej odwiedzą Puszczę Białowieską. Chcą poznać "realne problemy"

Polska
Posłowie Nowoczesnej odwiedzą Puszczę Białowieską. Chcą poznać "realne problemy"
pixabay.com/public domain

Nowoczesna chce spotkać się w czwartek z wójtem Białowieży, dyrekcją Parku Narodowego Puszczy Białowieskiej i ekologami oraz zwiedzić teren, na którym zostały wycięte drzewa - poinformowała w środę przewodnicząca klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

- Zdecydowaliśmy się pojechać w czwartek z grupą posłów do Puszczy Białowieskiej. Spotykamy się zarówno z wójtem Białowieży jak i jedziemy do dyrekcji Parku Narodowego, żeby dowiedzieć się, jakie są problemy realne Parku Narodowego Puszczy Białowieskiej - oświadczyła na konferencji prasowej w Sejmie Lubnauer.

 

Dodała, że politycy Nowoczesnej mają zamiar spotkać się z ekologami oraz zwiedzić teren, na którym zostały wycięte drzewa.

 

"PiS niszczy wizerunek Polski"

 

- Puszcza Białowieska jest naszym dobrem. Puszcza Białowieska jest takim miejscem, gdzie mamy zachowany chyba jedyny w Europie pierwotny las. Tak jak mamy jedną Polskę, tak mamy jedną taką puszcze i w niej, jak w soczewce widzimy, w jaki sposób Prawo i Sprawiedliwość zarządza państwem - zaznaczyła posłanka.

 

Zdaniem Lubnauer w momencie, w którym w Polsce będzie się rozmawiać o dziedzictwie przyrodniczym, bo niedługo odbędzie się 41. spotkanie dziedzictwa UNESCO w Krakowie, "mamy listy naukowców, mamy protesty ekologów mamy, wycinkę w Puszczy Białowieskiej". - I to pokazuje w jaki sposób po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość niszczy wizerunek Polski na arenie międzynarodowej - podkreśliła.

 

Według posłanki wypowiedź ministra środowiska Jana Szyszko, który podczas spotkania Klubów "Gazety Polskiej" powiedział, że Puszcza Białowieska to jest swego rodzaju okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, najlepiej pokazuje jego podejście do przyrody.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie