"Grill się udał". Po kilkudziesięciu sekundach płonęły już okoliczne krzaki i drzewa

Polska
"Grill się udał". Po kilkudziesięciu sekundach płonęły już okoliczne krzaki i drzewa
YouTube/Marek M

W sieci popularność zdobywa nagranie z nieudanego grillowania, jakie miało miejsce w Kostkowicach w woj. śląskim. Na filmie zatytułowanym "Grill się udał" widać, jak ogień w błyskawicznym tempie przenosi się z rożna na okoliczne krzaki, a następnie obejmuje rosnące tuż obok drzewa.

Po kilkudziesięciu sekundach od początku nagrania płomienie sięgały już kilku metrów wysokości. Film ma już ponad 300 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. Jest również udostępniany na Facebooku.

 

 

Portal polsatnews.pl ustalił, że do zdarzenia doszło nad zalewem Dzibice w dolinie rzeki Białki w Kostkowicach w woj. śląskim. Ta okolica leży na uczęszczanym przez turystów Szlaku Orlich Gniazd.

 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy w niedzielę o godz. 17:49. Pożar miał powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Na miejsce skierowano jednostkę ochotniczej straży pożarnej z Kroczyc - powiedział polsatnews.pl mł. bryg. Krzysztof Szczerba. dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Zawierciu.

 

Do ugaszenia ognia skierowany został wóz strażacki Mercedes Benz Atego.

 

 

 

Wezwani również zostali policjanci ze Szczekocin.

 

- Ponieważ policjantów wezwała osoba, której rzeczy osobiste spłonęły w pożarze, funkcjonariusze wszczęli śledztwo w sprawie nieostrożnego obchodzenia się z ogniem - powiedziała polsatnews.pl Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Na miejscu interwencji nikt nie został ukarany mandatem.

 

O tym, że istnieje nagranie dokumentujące zaprószenie ognia policja dowiedziała się od naszej redakcji.

 

Autor nagrania upublicznił również drugi film, na którym widać dogaszających pożar strażaków.

 

 

 

Malowniczo położony zalew cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i przyjezdnych.

 

 

polsatnews.pl

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie