Donald Trump porozmawia z Andrzejem Dudą w "cztery oczy"

Polska
Donald Trump porozmawia z Andrzejem Dudą w "cztery oczy"
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Rozmowa "w cztery oczy" 6 lipca rano z prezydentem Andrzejem Dudą, potem rozmowy delegacji, szczyt Trójmorza, przemówienie na pl. Krasińskich - to punkty wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie - poinformowały PAP źródła dyplomatyczne.

Prezydent Trump przyleci do Warszawy późnym wieczorem w środę 5 lipca. Nie są spodziewane tego dnia żadne oficjalne spotkania.

 

Jak podają źródła dyplomatyczne, w czwartek rano 6 lipca amerykański przywódca odbędzie rozmowę w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie - według informacji PAP - odbędą się rozmowy plenarne delegacji polskiej i amerykańskiej.

 

Przemówienie na pl. Krasińskich

 

Jak podają źródła, prezydentowi Trumpowi w delegacji mają towarzyszyć sekretarz stanu, sekretarz skarbu i szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według służb dyplomatycznych "jest duże prawdopodobieństwo, że będzie też towarzyszyła małżonka Melania Trump".

 

Trump spotka się również z liderami 12 państw Trójmorza.

 

Według informacji PAP, potem prezydent USA wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich, wstęp na plac ma być otwarty; odlot amerykańskiej delegacji planowany jest na godz. 14.

 

Głównym tematem wizyty amerykańskiego prezydenta będzie bezpieczeństwo i współpraca gospodarcza m.in. w dziedzinie energetyki.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie