Suski: Tusk wiedział o oszustwie vs. Cichoń: Suski - "ojciec chrzestny" Amber Gold

Polska

Poseł PiS Marek Suski zapewniał, że nie chce dopaść Donalda Tuska, tylko "dociec prawdy". Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold zarzucił w programie "Tak czy Nie" szefowi Rady Europejskiej, że nie zrobił nic w sprawie Amber Gold. Powiedział, że były premier wiedział o oszustwie. Zaprzeczył temu Janusz Cichoń z PO i nazwał Marka Suskiego ojcem chrzestnym Amber Gold.

Twórca Amber Gold podczas przesłuchania dodał m.in. że "nigdy nie było założenia, by Michał Tusk miał zostać kamuflażem dla jego działalności, nigdy nie został przez niego wykorzystany w jakichkolwiek sytuacjach politycznych, czyli wpływów u ojca, czy innych osób.

 

Na uwagę, że podczas środowego przesłuchania ma niepowtarzalną okazję do tego, by "zwrócić coś Polakom", odpowiedział: "Ja nic Polakom do zwrócenia nie mam, kompletnie nic". Kategorycznie zaprzeczył też, że Amber Gold była piramidą finansową.

 

Suski: na każdą komisję mam jeden fortel

 

Poseł Marek Suski z PiS zdradził również prowadzącej program Agnieszce Gozdyrze tajemnice przesłuchań komisji śledczej ds. Amber Gold, której jest wiceprzewodniczącym. - Są czasem takie elementy troszkę żartobliwe - przyznał Suski, który zasłynął z kilku niekonwencjonalnych wypowiedzi. Poseł dodał od razu, że "sprawa jest niezwykle poważna".


Zapytany ile ma jeszcze forteli odparł: - Na każdą komisję mam jeden. Jeszcze będą następne.


Nie chciał zdradzić, czy te fortele są starannie zaplanowane, czy spontaniczne. - To już moja słodka tajemnica - dodał.

 

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

W związku z tematem programu, na stronie głównej polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: Czy Marcin P. jest według Ciebie wiarygodny?

 

Zdecydowana większość uczestników sondy uznała, że Marcin P. nie jest wiarygodnym świadkiem - 78,9 proc. głosów. Skłonnych uwierzyć w zeznania twórcy Amber Gold było 21,1 proc. głosujących.

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

 

polsatnews.pl

 

ml/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie