Z miłości pomogła przemycić imigranta. Sąd darował karę

Świat
Z miłości pomogła przemycić imigranta. Sąd darował karę
Polsat News/zdj. ilustracyjne

Sąd w Boulogne-sur-mer, na północy Francji, uznał we wtorek 44-letnią Beatrice Huret za winną przemytu migranta z Iranu do Wielkiej Brytanii. Jednak darował jej karę, biorąc pod uwagę, że kobieta popełniła przestępstwo z miłości - pisze AFP.

Sąd, podejmując decyzję w sprawie Huret, nie wziął pod uwagę okoliczności obciążających, którymi zdaniem oskarżyciela było działanie w "zorganizowanej grupie przestępczej" czy "narażanie na niebezpieczeństwo".

 

Prokurator domagał się roku pozbawienia wolności w zawieszeniu.

 

"Ulżyło jej"


Huret w czerwcu 2016 roku pomogła ukochanemu, pochodzącemu z Iranu i żyjącemu w dzikim obozowisku ("dżungli") w Calais migrantowi, w przedostaniu się łodzią, którą zakupiła, przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii.

 

Powiedziała, że gdy usłyszała wyrok, "ulżyło jej". Dziennik "Le Figaro" na swej stronie internetowej zauważa, że wkrótce po ogłoszeniu decyzji sądu kobieta zadzwoniła do ukochanego. - Wiem, co zrobiłam - mówiła dziennikarzom przed rozprawą, zastrzegając, że jej postępowanie "wynikało z miłości".

 

Huret napisała o swojej historii książkę zatytułowaną "Calais mon amour" (fr. Calais moja miłość); obecnie trwają starania, by zekranizować jej dzieło. Portal BBC zauważa, że kobieta, "dawna zwolenniczka" skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, zmieniła poglądy, gdy podwiozła samochodem młodego sudańskiego migranta, który usiłował dostać się do "dżungli" w Calais, i przekonała się, jak wyglądała sytuacja w tym obozie.

 

W październiku ub.r. francuskie władze zlikwidowały "dżunglę" w Calais, z której ok. 7 tys. migrantów żyjących w niehumanitarnych warunkach przewieziono do różnych ośrodków w całej Francji.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie