Policyjny radiowóz cofał na przejściu dla pieszych. Potrącił 81-latkę

Polska
Policyjny radiowóz cofał na przejściu dla pieszych. Potrącił 81-latkę
Polsat News

Starsza kobieta przechodziła przez pasy na ul. Długie Ogrody w Gdańsku. W tym momencie najechał na nią policyjny radiowóz, który cofał na przejściu dla pieszych. 81-latka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusz, który siedział za kierownicą tłumaczył, że nie zauważył przechodzącej kobiety.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 9:30 na ul. Długie Ogrody w pobliżu jednego z supermarketów. Dwuosobowa załoga wracała z interwencji w sklepie.
 
- W radiowozie były włączone sygnały świetlne, ale policjant, który siedział za kierownicą, nie zachował ostrożności i cofając potrącił 81-letnią kobietę - potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
 
Policjant poniesie konsekwencje
 
Dodała, że policjanci od razu wezwali pogotowie, które zabrało kobietę do szpitala na badania. 81-latka odniosła ogólne potłuczenia, które nie zagrażają jej życiu.
 
- Pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Gdańsku od razu podjął decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. Wobec policjanta, który spowodował wypadek zostaną wyciągnięte konsekwencje karne i dyscyplinarne - powiedziała podkom. Siewiert.
 
Dodała, że funkcjonariusz kierujący radiowozem był trzeźwy. Tłumaczył, że nie zauważył kobiety.
 
polsatnews.pl
 
paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie