26-latek usłyszał zarzut zabójstwa księdza z Tarnawy

Polska
26-latek usłyszał zarzut zabójstwa księdza z Tarnawy
Polsat News

Zarzut zabójstwa 70-letniego księdza - proboszcza parafii w Tarnawie w gminie Sędziszów (Świętokrzyskie) - postawiła we wtorek prokuratura 26-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu w związku ze sprawą. Śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o areszt dla podejrzanego.

Śledczy w jednej z zakładanych wersji sprawy przyjęli, że do śmierci duchownego ktoś się przyczynił. Jeszcze w poniedziałek zatrzymano 26-letniego Michała B., który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Według policji, to mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego.

 

Miał na ciele rany kłuto-cięte


Policjanci zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok księdza. - Wstępne wyniki wskazują, że na ciele pokrzywdzonego ujawniono rany kłuto-cięte, które były przyczyną jego zgonu - poinformował cytowany w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

 

Także we wtorek prokuratura przedstawiła zatrzymanemu zarzut dokonania zabójstwa. - Podejrzany złożył wyjaśnienia. Nie informujemy o ich treści - zaznaczył Prokopowicz.

 

W środę rano Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie wystąpi do miejscowego sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla Michała B.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie