13 osób z zarzutami oszukania Skarbu Państwa na 14 mln zł

Polska
13 osób z zarzutami oszukania Skarbu Państwa na 14 mln zł
cbsp.policja.pl

13 osobom prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim postawiła zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych; pięć osób aresztowano. Według prokuratury w wyniku oszustw Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 14 mln zł.

- Podejrzani to trzej obywatele Ukrainy i obywatel Rumunii, a także mieszkańcy województw wielkopolskiego oraz łódzkiego - powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., która nadzoruje śledztwo.

 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji 22 czerwca zatrzymali 13 podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się produkcją, handlem i obrotem produktami tytoniowymi oraz spirytusowymi.

 

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie, mającej na celu popełnianie przestępstw karnoskarbowych, skutkujących narażeniem na uszczuplenie należności publicznoprawnych z tytułu akcyzy w łącznej kwocie co najmniej 14 mln zł - powiedział rzecznik ostrowskiej prokuratury.

 

Jak powiedział Meler, postępowanie ma charakter rozwojowy, podczas przeszukań zabezpieczono znaczne ilości wyrobów tytoniowych.

 

Pięć osób w areszcie


- Prokurator, w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. wnioski o tymczasowy areszt wobec siedmiu podejrzanych. W pięciu przypadkach sąd się do nich przychylił. Wobec pozostałych podejrzanych zostały zastosowane środki wolnościowe - powiedział prokurator.

 

Za zarzucone podejrzanym przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie