Wybuch gazu w Szczecinie. Ewakuowano ok. 50 osób

Polska

Straż pożarna ewakuowała mieszkańców wieżowca przy ul. Ofiar Oświęcimia na szczecińskim Niebuszewie. Ok. godz. 10 ogień zaczął wydobywać się z mieszkania na trzecim piętrze, najprawdopodobniej po wybuchu gazu. Po godz. 11.00 pożar ugaszono. Trzy osoby trafiły do szpitala w Szczecinie, a kobietę z poparzeniami górnych dróg oddechowych przewieziono do szpitala w Gryficach.

Cały blok ewakuowano. Na miejscu są cztery karetki pogotowia.

 

- Pożar jest już opanowany, ale cały czas zgłaszają się osoby z dusznościami i trudnościami z oddychaniem w wyniku zadymienia - poinformował rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak.

 

- Na zewnątrz utworzono strefę medyczną. Osiem osób przekazano ratownictwu medycznego. Cztery osoby z poparzeniami przewieziono do szpitala, ich stan ogólny jest dobry - mówił Kubiak po godz. 11. Kobietę z najpoważniejszymi poparzeniami przewieziono do szpitala w Gryficach.

 

Straż ocenia zniszczenia wywołane wybuchem jako "dość spore". Po zakończeniu akcji przez strażaków na miejsce przyjechał nadzór budowlany. Mieszkańcy czekają na informację, kiedy będą mogli wrócić do domu.

 

 

 

Zdjęcia nadesłał użytkownik polsatnews.pl Radek Parzych.

 

grz/mta
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie