Spalił kukłę Żyda. Teraz tworzy partię nacjonalistyczną. Winnicki: "ośmieszą myśl narodową i nic poza tym"

Polska
Spalił kukłę Żyda. Teraz tworzy partię nacjonalistyczną. Winnicki: "ośmieszą myśl narodową i nic poza tym"
YouTube

"Będzie nowe ugrupowanie nacjonalistyczne" - donosi Rzeczpospolita. Wśród założycieli partii Narodowy Front Polski jest Piotr Rybak znany z antysemickich występów. Dwa lata temu na wrocławskim rynku spalił kukłę Żyda.

Narodowy Front Polski skupia kilkanaście organizacji narodowych, w tym Klub Narodowej Demokracji, Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego i Nasz Polski Dom - informuje "Rz". Jak dodaje dziennik, 10 czerwca w Warszawie odbył się kongres założycielski ugrupowania.

 

Jednym z mówców był Piotr Rybak.

 

"Musimy mówić odważnie o tej żydomasonerii, o tym zdrajcach narodu polskiego, którzy przez 27 lat robili wszystko, by wynarodowić naród polski, a nasze matki, żony dzieci i wnuki posłać za granicę" - powiedział.

 

Celem "przebudowa państwa"

 

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Rybak wyjaśnił, że głównym zadaniem formacji będzie "przebudowa państwa".

 

"To będzie działanie długoterminowe, bo musimy zmienić elity i system, zaczynając od sądownictwa, przez prokuraturę, policję, na systemie wyborczym kończąc. Od wielu lat mamy tych samych posłów, niestety w większości niepolskiego pochodzenia" - stwierdził Rybak.

 

Zastrzegł również, że nie będzie liderem partii.

 

Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki nie widzi w Narodowym Froncie Polski konkurencji. 

 

- Sądzę, że jest to inicjatywa happenersko-eventowa, która będzie ośmieszać myśl narodową i nic poza tym - powiedział "Rzeczpospolitej" polityk prawicy.

 

Z 10 miesięcy więzienia na dozór elektroniczny

 

Rybak został w kwietniu skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Sąd obniżył ten wyrok. W pierwszej instancji w listopadzie 2016 r. Rybak został skazany na kare 10 miesięcy więzienia. 

 

W poniedziałek sąd miał rozważyć wniosek Rybaka o zmianę formy wykonywania kary z odosobnienia na dozór elektroniczny. Wrocławski sąd odroczył wydanie decyzji do 10 lipca.

 

Do zdarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło 18 listopada 2015 r. podczas manifestacji przeciw imigrantom, którą na wrocławskim Rynku zorganizował m.in. Obóz Narodowo-Radykalny. Rybak spalił tam kukłę Żyda. Twierdził, że przedstawia George’a Sorosa, któremu mężczyzna zarzuca odpowiedzialność za sprowadzenie muzułmanów do Europy.

 

rp.pl, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie