Śmiertelnie potrącił dwie osoby, miał 2,7 promila alkoholu. Grozi mu 12 lat więzienia

Polska
Śmiertelnie potrącił dwie osoby, miał 2,7 promila alkoholu. Grozi mu 12 lat więzienia
Polsat News

12 lat więzienia grozi 21-latkowi, który w nocy z soboty na niedzielę w Zakrzewie (Pomorskie) potrącił śmiertelnie dwie osoby. Po postawieniu zarzutów prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt. Mężczyzna zeznał, że nie pamięta zdarzenia. Badanie wykazało, że miał we krwi 2,7 promila alkoholu.

O postawieniu mężczyźnie zarzutów spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym poinformowała w poniedziałek szefowa Prokuratury Rejonowej w Wejherowie Lidia Jeske.

 

Wyjaśniła, że mężczyzna przyznał się do winy. - Zeznał, że nie pamięta zdarzenia - powiedziała prokurator, dodając, że badanie krwi pobranej mężczyźnie w szpitalu, dokąd został zabrany po zdarzeniu, wykazało 2,7 promila.

 

Prokuratura wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 21-latka. Jak poinformowała Jeske, sąd zajmie się tym wnioskiem najprawdopodobniej we wtorek.

 

Uciekł z miejsca wypadku

 

Do wypadku doszło po godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę na trasie pomiędzy miejscowościami Zakrzewo i Linia w powiecie wejherowskim. Kierowane przez 21-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego audi uderzyło w stojący na poboczu quad, przy którym znajdowały się dwie osoby - 31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta. Oboje zginęli.

 

21-latek uciekł autem z miejsca wypadku. W trakcie ucieczki uderzył w inny samochód, po czym jechał dalej. Po pokonaniu kilku kilometrów, w miejscowości Linia, został zatrzymany przez - jak informowała policja, postronne osoby, które przekazały mężczyznę funkcjonariuszom.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie