Premier Szydło, prezes PiS i część ministrów na mszy prymicyjnej syna premier

Polska

Premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i ministrowie w tym m.in. Mariusz Błaszczak, Elżbieta Rafalska i Zbigniew Ziobro uczestniczyli w poniedziałek na Jasnej Górze we mszy prymicyjnej ks. Tymoteusza Szydło.

Jak podała w komunikacie prasowym Jasna Góra, do sanktuarium przybyli: premier Beata Szydło z małżonkiem Edwardem, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Obecni są też członkowie rządu RP, wśród nich m.in.: minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak; minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska; minister środowiska Jan Szyszko; minister edukacji Anna Zalewska; minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa; szef gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek; marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także posłowie PiS na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

 

"Zawsze chciałem być księdzem"

 

- Zawsze chciałem być księdzem. Po zakończonej edukacji w liceum wstąpiłem do Seminarium Krakowskiego - powiedział w wywiadzie dla jasnogórskich mediów ks. Tymoteusz Szydło. - Wizyta na Jasnej Górze jest dla mnie ważna, ponieważ sam pochodzę z par. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to duchowe serce narodu, miejsce, skąd nasz katolicyzm, nasza wiara bierze swoją siłę. Sam potrzebuję tego wzmocnienia, dlatego też tu jestem - zaznaczył.

 

W nawiązaniu do słów umieszczonych na obrazku prymicyjnym "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" (z Listu do Galatów) ks. Szydło powiedział: "Myślę, że we współczesnych czasach szczególnie ważne dla kapłanów, dla księdza, jest ta służba wolności, zwłaszcza wolności sumienia człowieka, jego wolności od grzechu. I to właśnie się dzieje poprzez sakramenty, które sprawujemy, ale w których Chrystus działa, nie my".

 

"Staram się pracować, jak każdy inny ksiądz"

 

- To jest wpisane w powołanie każdego Polaka, żeby się modlić za swoją Ojczyznę, czy w ogóle każdego obywatela danego kraju, żeby się modlić za swoją Ojczyznę. Staram się nie robić z tego nic szczególnego i pracować jak każdy inny ksiądz - podkreślił.

 

Mszę św. koncelebrował m.in. dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Przed mszą św. gości powitali: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski i przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie