Pędził na motocyklu, a z plecaka sypały się banknoty. Pieniądze pozbierał policjant

Polska
Pędził na motocyklu, a z plecaka sypały się banknoty. Pieniądze pozbierał policjant
Policja Elbląg

Motocyklista jechał drogą nr 7 w okolicy Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Najprawdopodobniej pęd powietrza otworzył mu plecak, z którego zaczęły wypadać pieniądze. Tuż za nim jechał policjant, który po służbie wracał do Elbląga. Funkcjonariusz zaczął zbierać rozsypane banknoty. W sumie znalazł prawie osiem tysięcy złotych.

Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę w podelbląskim Janowie (woj. pomorskie). Policjant z Nowego Dworu Gdańskiego, który jechał w stronę Elbląga, został wyprzedzony przez motocyklistę. Gdy ten był już w oddali z jego plecaka zaczęły wypadać dokumenty i banknoty.

 

Policjant zatrzymał się i z dwoma innymi osobami, które również widziały zdarzenie, zaczął zbierać rozrzucone na jezdni pieniądze, a także paragony fiskalne.

 

Pomogły paragony fiskalne

 

Zebrane pieniądze funkcjonariusz zawiózł do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu i przekazał je dyżurnemu. Była to kwota blisko 8 tysięcy złotych.

 

Wraz z pieniędzmi zebrane zostały również paragony fiskalne. Okazało się, że gotówka to utarg ze sklepów spożywczych, a na podstawie paragonów ustalono właściciela sklepu. Cała znaleziona suma została mu przekazana.

 

polsatnews.pl

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie