Damian Michałowski poprowadzi program "Wyspa przetrwania" w Polsacie

Kultura
Damian Michałowski poprowadzi program "Wyspa przetrwania" w Polsacie
Polsat

Dziennikarz Radia Zet Damian Michałowski poprowadzi nowy program Telewizji Polsat "Wyspa przetrwania". Przygodowe reality show, które widzowie zobaczą na antenie jesienią, stacja zrealizuje na jednej z wysp archipelagu Fidżi na Oceanie Spokojnym.

Błyskotliwość, inteligencja, poczucie humoru, ciekawość świata i ludzi, empatia i łatwość nawiązywania relacji - to nowa twarz telewizji Damian Michałowski, którego jesienią zobaczymy w roli gospodarza "Wyspy przetrwania". Od lat jest dziennikarzem radiowym, prowadzi popołudniowe pasmo w Radiu Zet.

 

Ojciec, mąż i perfekcjonista

 

Zakochany w małym synku i żonie. W życiu pracowity i pokorny perfekcjonista. Jak przyznaje jest uzależniony od orzechów nerkowca i kaszanki, uwielbia też karkówkę z grilla, z którą ciężko mu się będzie rozstać podczas pracy na planie programu.

 

Podróżuje i prywatnie i zawodowo. Był w Tajlandii, Izraelu, Kanadzie i kilku krajach w Europie, w tym w bliskich jego sercu Włoszech, ze względu na Dolomity i narciarstwo, które uprawia. Jego pasją jest sport.
 
- Uwielbiam sport - oglądać i uprawiać. Próbowałem już wszystkiego - od żużla, przez siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną po narty czy wakebord. Niedawno wpadłem w bieganie. Kiedyś biegałem tylko wtedy, gdy ktoś mnie gonił, ale ostatnio bieganie idzie mi coraz lepiej. Na swoim koncie mam już dwa półmaratony i kilka startów na 10 km - powiedział Damian Michałowski.

 

Rajska wyspa i ekstremalna walka

 

Na planie "Wyspy przetrwania" czeka go nie mniej trudne zdanie niż śmiałków, którzy wezmą udział w programie.

 

Prowadzący zamieszka w pobliżu jednej z wysp archipelagu Fidżi, gdzie w spartańskich warunkach i tropikalnym klimacie rajskiej wyspy rozegra się walka w ekstremalnych konkurencjach o nagrodę główną.

 

- Będę trochę sędzią, trochę psychologiem, trochę doradcą, ale przede wszystkim jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym uczestników programu - powiedział Michałowski.

 

- To mi przypadnie rola posłańca dobrych i złych wiadomości - dodał prowadzący "Wyspę przetrwania". 

 

Uczestnicy wyruszyli na wyspę

 

Michałowski i 16 śmiałków, wśród których jest m.in. hodowca bydła, architektka krajobrazu, pilot wycieczek, mechanik, księgowa czy dyrektor banku, wyruszyli już na wyspę, która przez miesiąc będzie ich domem.

 

Damian Michałowski ma 29 lat i pochodzi z Zielonej Góry. Studiował w Warszawie, gdzie ukończył dwa wydziały na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji oraz Wydział Dziennikarstwa). Od 18 roku życia związany z rozgłośniami, najpierw zielonogórskimi - Radiem Zielona Góra i Radiem Index,  następnie z Radiem TOK FM, a od 2010 roku z Radiem Zet.

 

"Wyspa przetrwania" to nowy, widowiskowy, pełen rywalizacji i morderczych wyzwań program Telewizji Polsat, znany na świecie pod nazwą "Survivor" i emitowany od 2000 roku. Jak dotąd doczekał się 34 edycji w USA, 11 we Włoszech, 13 w Belgii, 15 w Norwegii, 16 w Hiszpanii, 19 w Danii i ponad 20 we Francji. Łącznie program jest, lub był realizowany w 50 krajach na całym świecie.

 

Polsat

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie