Błaszczak: trwają intensywne prace służb przed wizytą Trumpa

Polska
Błaszczak: trwają intensywne prace służb przed wizytą Trumpa
Polsat News

Trwają intensywne prace służb, ze strony polskiej przede wszystkim BOR, ale także policji, odpowiednie służby dbające o bezpieczeństwo są zaangażowane - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak odnosząc się do wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. W Warszawie będzie przebywał od 5 lipca wieczorem do 6 lipca. Prezydent podczas wizyty w naszym kraju weźmie również udział jako gość honorowy w szczycie inicjatywy Trójmorza, podczas którego przeprowadzi rozmowy z przywódcami państw regionu.

 

- Intensywne prace trwają. Ze strony polskiej przede wszystkim Biuro Ochrony Rządu, ale także policja, odpowiednie służby dbające o bezpieczeństwo są zaangażowane. Ja jestem przekonany o tym, że wszystkie prace zostaną ukończone tak, żeby ta wizyta mogła się odbyć w sposób bezpieczny - podkreślił Błaszczak w poniedziałek w "Sygnałach Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia.

 

"Przez lata Polską rządziła banda złodziei"

 

Minister odniósł się również do najnowszych danych dot. deficytu budżetowego. W ubiegłym tygodniu resort finansów podał, że deficyt budżetu po maju wyniósł 0,2 mld zł, czyli 0,3 proc. planu na 2017 r.

 

- Rekordowo niski deficyt od stycznia do maja tego roku 0,2 mld zł, czyli 200 mln zł, a na przykład w 2015 roku 20 mld zł i zwiększone dochody z podatków, szczególnie z vat-u o 1/3, co świadczy o tym, że przez lata Polską rządziła banda złodziei - powiedział szef MSWiA.

 

- Wystarczy nie kraść, wystarczy żeby władza rzeczywiście nie pozwalała na kradzież i wtedy dochody budżetowe są - podkreślił.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie