Kobieta wjechała samochodem w pieszych w Newcastle. Chwilę wcześniej świętowali koniec ramadanu

Świat

Co najmniej sześć osób zostało rannych w niedzielę rano, po tym, samochód wjechał na chodnik przed ośrodkiem sportu w Newcastle, w północnej Anglii. Lokalne media podają, że w ośrodku trwały obchody kończącego ramadan święta Id al-Fitr, w których uczestniczyły setki ludzi. - Incydent najpewniej nie był związany z terroryzmem. Zatrzymano jedną osobę - poinformowała policja.

Według mediów wśród rannych jest dwójka dzieci.

 

Świadkowie mówili, że za kierownicą Nissana siedziała kobieta. - Nie wyglądało to tak, jakby straciła panowanie nad samochodem - powiedział jeden z nich.

 

Zatrzymano 42-latkę

 

Policja poinformowała, że do incydentu doszło po godz. 9 lokalnego czasu (godz. 10 czasu polskiego). "Samochód zderzył się z pieszymi przed ośrodkiem sportu Westgate" - napisała policja w oświadczeniu.

 

"Trwa policyjne śledztwo, by ustalić, co dokładnie się stało, ale na razie incydent ten nie jest traktowany jako terrorystyczny" - dodano.

 

Na miejscu zatrzymano 42-letnią kobietę. Jest ona przesłuchiwana. Policja zaapelowała do świadków zdarzenia, by zgłaszali się w celu złożenia zeznań.

 

Trzy takie ataki

 

19 czerwca w Londynie, w dzielnicy w Finsbury Park, doszło do ataku wymierzonego w muzułmanów, gdy kierujący samochodem dostawczym Brytyjczyk Darren Osborne wjechał w grupę wiernych wracających z wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie. Zginął jeden mężczyzna, a 10 osób zostało rannych. Wszystkie ofiary to muzułmanie.

 

Wydarzenia w Finsbury Park były czwartym od marca atakiem w Wielkiej Brytanii określanym przez policję jako terrorystyczny oraz trzecim atakiem, podczas którego wjechano pojazdem w przechodniów. Poprzednich ataków dokonywali islamiści.

 

PAP

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie