Tłumy ćwiczyły na Polu Mokotowskim. Międzynarodowy Dzień Jogi w Warszawie

Kultura

Pod hasłem "Joga na stres" miłośnicy jogi zebrali się dziś na Polu Mokotowskim. Czekały na nich m.in. otwarte sesje ćwiczeń, pokazy różnych stylów i wykłady. Nasza kamera zarejestrowała, jak wygląda jedna z najbardziej widowiskowych odmian indyjskiej tradycji samodoskonalenia - Acroyoga.

W tym roku w obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi w całej Polsce wzięło udział ponad 20 miast.

 

Jedną z odmian prezentowanych na Międzynarodowym Dniu Jogi w Warszawie była Acroyoga - połączenie asanów (pozycji ciała służących medytacji), tajskiego masażu i akrobatyki. Acroyoga wymaga zaufania do partnera, z którym wykonuje się figury. Na początku parze pomaga spotter, który asekuruje i pomaga uniknąć kontuzji. Prezentowane figury można wykonywać już po kilku miesiącach ćwiczeń.

 

Form i odmian jogi jest wiele. - Siła fizyczna przydaje się, ale kiedy mamy świadomość, jak balansować ciałem, jak wykonywać poszczególne ruchy, potrzeba jej coraz mniej, bo mniej się męczymy - zachęcał do Acroyogi Artur Wiśniewski.

 

- Joga jest dla wszystkich - przekonywał. 

 

Na świecie joga upowszechniła się jako zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, tradycyjnie jest jednym z indyjskich systemów filozoficznych zajmujących się związkiem ciała i umysłu.

 

 

- Pozwala zadbać o zdrowie, oderwać się od codzienności - mówił Wiśniewski. Jego ulubioną formą jest joga Ashtanga Vinyasa (joga dynamiczna, ułożona w stałe sekwencje od najprostszych do najtrudniejszych), w której duży nacisk kładzie się na płynne przechodzenie między figurami.

 

A tak miłośnicy jogi ćwiczyli w Nowym Jorku.

 

 

 

polsatnews.pl, poradnikzdrowie.pl

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie