Nietrzeźwy kierowca śmiertelnie potrącił dwie osoby. Uciekł z miejsca wypadku

Polska
Nietrzeźwy kierowca śmiertelnie potrącił dwie osoby. Uciekł z miejsca wypadku
Polsat News

31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta zginęli w nocy z soboty na niedzielę potrąceni przez auto prowadzone przez najprawdopodobniej nietrzeźwego 21-latka. Ofiary znajdowały się na poboczu drogi. Po potrąceniu ich sprawca uciekł: zatrzymano go kilka kilometrów dalej.

Pełniąca obowiązki oficera prasowego wejherowskiej policji Anna Hennig poinformowała, że do wypadku doszło po godz. 2 w nocy na trasie pomiędzy miejscowościami Zakrzewo i Linia w powiecie wejherowskim.

 

Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku był 21-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. - Jadąc samochodem marki Audi uderzył w stojący na poboczu quad, przy którym znajdowały się dwie osoby - mieszkańcy powiatu lęborskiego. W wyniku tego zdarzenia osoby te poniosły śmierć - dodała Hennig.

 

Sprawca uciekł swoim autem z miejsca wypadku. W trakcie ucieczki uderzył w inny samochód, po czym pojechał dalej. Po pokonaniu kilku kilometrów, w miejscowości Linia, został zatrzymany - jak poinformowała Hennig - "przez postronne osoby, które przekazały go policji".

 

Hennig dodała, że mężczyzna sprzeciwił się badaniu alkotestem, pobrano mu więc krew do badań. Wyniki testów nie są jeszcze znane, ale - jak podkreśliła Hennig, od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol.

 

21-latem trzeźwieje w policyjnym areszcie. Dalsze czynności z nim zaplanowano na poniedziałek.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie