Media: wszyscy piłkarze Rosji byli na dopingu podczas mundialu w Brazylii

Świat

Piłkarze reprezentacji Rosji byli na dopingu w trakcie mistrzostw świata 2014 w Brazylii - podał angielski dziennik "Mail on Sunday". Tym doniesieniom zaprzecza szef związku Witalij Mutko. FIFA prowadzi dochodzenie, ale nie potwierdziła, że chodzi o ten przypadek.

Media na Wyspach podały, że wszyscy zawodnicy z kadry, czyli 23 piłkarzy, stosowali niedozwolone środki. Ich nazwiska znalazły się podobno na liście Richarda McLarena, który ujawnił wcześniejsze wpadki dopingowe sportowców z tego kraju.

 

Kanadyjczyk w lipcu i grudniu zeszłego roku przygotował - na wniosek Światowej Agencji Antydopingowe (WADA) - specjalny raport, który opisywał proceder stosowania dopingu oraz jego tuszowania w Rosji. Przedstawił on dowody na to, że w latach 2011-14 państwo wspierało zawodników w ukrywaniu stosowania przez nich niedozwolonych środków.

 

Za rok mundial w Rosji

 

Pięciu piłkarzy, którzy występowali w mistrzostwach świata 2014 grało także w trwającym w Rosji Pucharze Konfederacji. "Sborna" odpadła z rywalizacji po fazie grupowej. W przyszłym roku ma się w Rosji odbyć mundial.

 

- W futbolu nigdy nie było dopingu i nigdy nie będzie. Media w Wielkiej Brytanii piszą wyłącznie negatywnie o nas i dzieje się tak od 2010 roku - powiedział Mutko, zapytany o publikacje w Anglii.

 

Po tym jak odkryto skandal dopingowy wiele związków sportowych postanowiło zawiesić Rosjan w prawach członka. Z tego powodu w wielu dyscyplinach zabrakło przedstawicieli tego kraju chociażby w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie