Piruety goryla w basenie. "On jest niesamowity"

Kultura

Goryl Zola dostał basen z wodą, w którym postanowił się wykąpać. I powiedzieć, że mu się to podobało, to powiedzieć bardzo mało. Nagranie z zoo w Dallas szybko stało się hitem internetu.

Wideo opublikowane przez pracowników ogrodu zoologicznego przedstawia 14-letniego goryla nizinnego o imieniu Zola. Autorką nagrania jest jego opiekunka, Ashley Orr.

 

Początkowo goryl widoczny na materiale pluska się wodą i obmywa futro. W pewnym momencie zaczyna energicznie obracać się w basenie, co widocznie sprawia mu dużo radości. - On jest niesamowity - słychać pod koniec nagrania.

 

Zachowanie Zoli w basenie ma jednak swój cel. Jest ono specjalnie stymulowane przez opiekunów placówki, aby pobudzić naturalne zachowania zwierząt.

 

"Maniac on the floor"

 

Nagranie szybko stało się hitem internetu i doczekało się wielu przeróbek. Do najpopularniejszych należy wideo, na którym Zoli towarzyszy fragment piosenki Michaela Sembello "Maniac".

 

W poprzednim zoo tańczył breakdance

 

Zola już wcześniej zjednał sobie internautów. W 2011 roku, przebywając w zoo w Calgary, zaprezentował swoje umiejętności tańca breakdance.

 

Nagranie opublikowane przez kanadyjską placówkę ma już prawie 4 miliony wyświetleń na YouTube.

 

 

Gatunek zagrożony

 

Goryle nizinne na wolności występują w nizinnych lasach tropikalnych oraz bagnach na obszarze Kongo zachodniego i na południu Nigerii aż po brzegi rzeki Kongo. Gatunek został wpisany do Czerwonej Księgi IUCN jako gatunek o dużym stopniu zagrożenia wyginięciem w najbliższej przyszłości. 

 

W Polsce goryle można podziwiać w ogrodach zoologicznych w Opolu i Warszawie.

 

Polsat News

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie